Wydarzenia 2015

 
W ostatni weekend listopada 2015r. grupa starobielskich parafian udała się na wycieczkę do Drezna i okolic.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Fabrykę Ozdób Choinkowych w Złotoryi, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach dekorowania bombek oraz zobaczyliśmy, jak wygląda ich produkcja. Po krótkim spacerze po miasteczku udaliśmy się do Pławnej, gdzie zwiedziliśmy Arkę Noego oraz Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych. Nocleg w Zgorzelcu umożliwił nam wieczorny spacer po niemieckiej stronie miasta, Görlitz.
W sobotę rano wyruszyliśmy do Drezna. Spacer z przewodnikiem pozwolił nam zapoznać się z historią miasta, mogliśmy zobaczyć najważniejsze zabytki, takie jak Zwinger – który zwiedziliśmy, Frauenkirche, Kościół św. Krzyża oraz zamek. Popołudnie spędziliśmy na jarmarku świątecznym – Dresdner Striezelmarkt, umilając sobie czas grzanym winem i struclą.
W niedzielny poranek wzięliśmy udział w uroczystym nabożeństwie z okazji Pierwszej Niedzieli Adwentu w Frauenkirche. Następnie, po krótkim, pożegnalnym spacerze po Dreźnie udaliśmy się do Budziszyna, stolicy górno-łużyckiej krainy historycznej. Niestety pogoda zmusiła nas do wcześniejszego powrotu do Bielska, jednak udało nam się zobaczyć centrum miasteczka, gdzie również odbywał się jarmark świąteczny.
Wycieczka była idealnym rozpoczęciem radosnego czasu, jakim jest Adwent.
Fotografie
 
W dniach 20-26 lipca odbył się Obóz Języka Angielskiego dla dzieci i młodzieży Day Camp 2015. Zajęcia były prowadzone przez grupe amerykanów z Saint Louis i Las Vegas wraz z polskimi wolontariuszami. Relacje i zdjęcia z obozu znajdują się na stronie facebook.com/DayCampStareBielsko. Filmowa relacja dostępna jest również w serwisie youtube.com.
 
W dniach 29-31 maja uczestniczylismy w wycieczce parafialnej na Dolny Śląsk. Zwiedziliśmy Wrocław, Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze, Zamek Książ, Kościoły w Cieplicach i Karpaczu oraz park miniatur w Kowarach.
Fotografie
 
W niedzielę 25 stycznia pracownicy parafii, wolontariusze oraz członkowie Rady Parafialnej uczestniczyli w wycieczce do Żywca. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Miejskiego mieszczącego się w Starym Zamku.
Fotografie
Strona była odwiedzana 59993 razy. Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015.
© 2004 - 2019 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Starym Bielsku.
Prosimy bez naszej wiedzy i zgody nie publikować ani w żaden inny sposób nie wykorzystywać materiałów zawartych w całym tym serwisie.
Uwagi na temat serwisu prosimy kierować do administratora.