Wydarzenia 2017

 
W pierwszy czerwcowy weekend (2-4.06.2017) grupą liczącą 38 osób udaliśmy się na wycieczkę do Sandomierza oraz okolic zorganizowaną przez naszą Parafię.
W piątek wczesnym rankiem wyruszyliśmy w kierunku Łańcuta, gdzie mieliśmy zaplanowane zwiedzanie Zamku. Zamek Lubomirskich i Potockich jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Mieliśmy również okazję przy pięknej pogodzie pospacerować po malowniczym parku w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, niegdyś ściśle związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.
Następnie, po południu, dotarliśmy do Baranowa Sandomierskiego gdzie mieliśmy okazję podziwiać okre­śla­ny mia­nem Ma­łe­go Wa­we­lu za­mek w Ba­ra­no­wie San­do­mier­skim, który na­le­ży do gro­na najlepiej roz­po­zna­wal­nych i naj­chęt­niej odwie­dza­nych tego typu obiek­tów w Pol­sce. Po­ło­żony jest w za­cisz­nej oko­li­cy i w są­siedz­twie par­ku, w któ­rym mogliśmy zo­ba­czyć uni­kal­ne w na­szej sze­ro­ko­ści geograficznej tulipanowce­.
Wieczorem dotarliśmy na nasz pierwszy nocleg w Zalesiu Gorzyckim do Pensjonatu pod Pieprzówkami.
W sobotę rano, po smacznym śniadaniu z nowy zapasem sił pojechaliśmy do Sandomierza. Podczas kilkugodzinnego spaceru poznaliśmy najważniejsze atrakcje i zabytki Sandomierza takie jak Brama Opatowska, Ratusz, Zamek Sandomierski, Bazylika Katedralna oraz Collegim Gostomianum (jedna z najstarszych szkół średnich w Polsce). Dodatkowo przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną, Wąwozem Św. Jadwigi oraz płynęliśmy statkiem po Wiśle.
Z Sandomierza udaliśmy się w kierunku Krakowa, gdzie mieliśmy zarezerwowany drugi nocleg.
Niedzielny poranek rozpoczęliśmy uczestnictwem w nabożeństwie w Kościele Parafialnym w Krakowie, skąd później udaliśmy się do Bochni. Tam kolejnym punktem było zwiedzanie Kopalni Soli. Szczególną atrakcją bocheńskiej kopalni obok ciekawych opowiadań przewodnika była Ekspozycja Multimedialna, dzięki którym mogliśmy poznać historię wydobycia soli oraz trud górniczej pracy.
Zadowoleni, że udało nam się zrealizować cały program wycieczki przy pięknej pogodzie, w doskonałych humorach wieczorem wróciliśmy do Bielska-Białej.
Fotografie
 
Koncert odbył się 9 kwietnia po nabożeństwie.
Fotografie
 
Podczas nabożeństwa w 3 Niedzielę po Epifanii, 22 stycznia 2017r. ks. bp Adrian Korczago dokonał wprowadzenia w urzędowanie Radę Parafialną wybraną przez Zgromadzenie Parafialne w dniu 20 listopada 2016r. Wprowadzeni w urzędowanie członkowie Rady Parafialnej: Maria Bielak, Krzysztof Gansel, Piotr Heinrich, Ryszard Jura, Marek Konderla, Henryk Mikler, Urszula Śliwka, Alicja Twardzik, Krzysztof Tyrna. Kazanie podczas nabożeństwa wygłosił bp Adrian Korczago, a uroczystość uświetniły śpiewem chóry Cantate oraz parafialny.
Strona była odwiedzana 59979 razy. Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017.
© 2004 - 2019 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Starym Bielsku.
Prosimy bez naszej wiedzy i zgody nie publikować ani w żaden inny sposób nie wykorzystywać materiałów zawartych w całym tym serwisie.
Uwagi na temat serwisu prosimy kierować do administratora.