Wydarzenia 2018

 
W 3. Niedzielę Adwentu, 16 grudnia 2018 roku, odbyła się w Starym Bielsku Gwiazdka dla dzieci.
Wystąpiły dzieci ze szkółki niedzielnej oraz zespół Joy z parafii w Ustroniu pod kierownictwem diakon Urszuli Śliwki.
Dzieci - od najmłodszych do najstarszych - otrzymały "zielone" prezenty.
Fotografie
 
Z Bonn w Niemczech 9 września 2018 roku wyruszyła do Katowic 3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej.
Była ona związana z odbywającą się w grudniu Konferencją Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu.
Uczestnicy pielgrzymki chcieli zamanifestować konieczność podjęcia działań ograniczających zmiany klimatyczne. W ramach polskiego etapu swojej podróży odwiedzili także Bielsko-Białą. Spotkanie z gośćmi z Niemiec "gdzieś na 1700 kilometrze Pielgrzymki dla Klimatu" w naszej parafii odbyło się w środę 28 listopada. Pielgrzymi opowiedzieli o swojej podróży dla sprawiedliwości klimatycznej.
Następnego dnia, po krótkiej modlitwie w kościele w Starym Bielsku, pielgrzymka ruszyła do Pszczyny. 
Fotografie
 
Już po raz trzeci w naszej parafii zorganizowaliśmy wspólne pakowanie Prezentów pod choinkę. Przez ostatnie tygodnie parafianie mogli w kancelarii parafialnej wpłacać ofiary na ten cel, a 10 listopada dzięki wpłaconym pieniądzom udało się nam zrobić 58 paczek. 
Oprócz przygotowanych tego dnia paczek prezenty przekazali także parafianie, bielskie szkoły oraz dzieci ze szkółki niedzielnej.
Wszystkie paczki trafiły później do CME skąd wyruszyły w podróż do dzieci z Ukrainy, Rumunii i Białorusi oraz do dzieci uchodźców.
Fotografie
 
Czwarty obóz Day Camp odbywał się w Starym Bielsku od 16 do 22 lipca 2018 roku. Grupa prowadzących zajęcia przyjechała z Kościoła Luterańskiego Immanuela w Wentzville w stanie Missouri.
„Za każdym razem gdy przyjeżdżam do Polski, tydzień wydaje się mijać szybciej! Jak to możliwe, że już koniec Day Campu 2018 w Starym Bielsku? Ten tydzień był wspaniały – mogliśmy zawrzeć nowe przyjaźnie, uczyć angielskiego, wykonywać prace plastyczne, uprawiać sporty, a przede wszystkim dzielić się Bożą miłością ze wszystkimi. 
Adventureman pomógł dzieciom odnaleźć wiarę, siłę, odwagę, nadzieję i moc w niesamowitej i niekończącej się miłości Boga. Wiemy, że superbohaterowie w filmach i telewizji nie są prawdziwi, ale Jezus jest naszym superbohaterem! Może nam pomóc zawsze, gdy jesteśmy w potrzebie” – Dawn Hennessy, jedna z Amerykanek prowadzących zajęcia.
Fotografie
 
Dnia 27 maja 2018 roku zorganizowaliśmy piknik z okazji Dnia Mamy, Taty i Dzieci. W czasie nabożeństwa dzieci powiedziały życzenia swoim rodzicom, a na szkółce otrzymały drobne upominki. Później odbył się piknik w ogrodzie parafialnym.
Fotografie
Strona była odwiedzana 59989 razy. Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019.
© 2004 - 2019 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Starym Bielsku.
Prosimy bez naszej wiedzy i zgody nie publikować ani w żaden inny sposób nie wykorzystywać materiałów zawartych w całym tym serwisie.
Uwagi na temat serwisu prosimy kierować do administratora.